İnternet hem dünyada hem de Türkiye’de iş yapma aracı olarak hayatımıza girmeye başladı. E-ticaret ile ticaret yapma yöntemlerimiz gelişiyor ve zenginleşiyor.İşletmeler İnternet’i, verimliklerini artırmak, maliyetlerini azaltmak, yeni pazarlara ulaşmak ve hem müşteriler hem de iş yaptıkları diğer kurumlarla daha etkin iletişim kurabilmek için kullanıyorlar.

İnternet’in iş hayatına getirdiği en önemli yeniliklerden biri e-ticaret kavramıdır.

E-ticaret, çok kısaca özetlersek, geleneksel satış yöntemlerinin dışına çıkarak, ürün veya hizmetlerin elektronik ortamlarda (İnternet, cep telefonu, interaktif televizyon gibi) pazarlanması ve alım satımının yapılmasıyla ilgili faaliyetlerin toplamıdır.

“Online Mağaza” Şimdi Ticaret Zamanı

Mağazanın internete taşınması, dünyanın her yerindeki müşterilere satış yapma imkanı sunmaktadır. Trabzon Tasarım, geliştirdiği elektronik ticaret yazılımları ile, kullanımı kolay ve güçlü özelliklere sahip elektronik ticaret sistemleri üretmektedir. Websiteniz üzerinden kredi kartı, banka havalesi posta çeki vb. ödeme seçenekleriyle ürünlerinizi satmak için şimdi temas kurun.

Dünyada 2001 yılında yapılan elektronik ticaretin hacmi 65 milyar dolar iken, 2004 yıl sonunda bu rakam 233 milyar dolar civarındadır.